Język ukraiński

Biuro tłumaczeń Lingbart – tłumaczenia ukraińskiego

Język ukraiński bardzo często porównuje się do języka rosyjskiego, nic dziwnego, brzmi podobnie, poza tym zasoby leksykalne obu języków pokrywają się w aż 62%. Językiem ukraińskim posługuje się ponad 37 milionów ludzi. Stanowi język urzędowy Ukrainy, ale posługują się nim także mniejszości zamieszkujące Rosję, Białoruś, USA, Kanadę czy Mołdawię. W obecnej erze emigracji zarobkowej Ukraińców oraz ucieczki przed wojną, język ten coraz częściej można usłyszeć też w polskich miastach, tym samym zapotrzebowanie na tłumaczenia z języka ukraińskiego i na język ukraiński stale rośnie.

Dlaczego najlepsze tłumaczenie z i na język ukraiński otrzymasz u nas?

Nasi tłumacze to wybitni specjaliści, którzy z kozackim uporem i zawziętością przetłumaczą dla Ciebie każdy tekst, bez względu na to czy potrzebujesz tłumaczenia dokumentów, tłumaczenia zwykłego czy przysięgłego. Współpraca z nami to gwarancja, że otrzymasz doskonały przekład, który nie będzie nieudolnym zbitkiem słów, ale prawdziwym i wiernym przekazem zrozumiałym dla odbiorcy. Rzeczywistość coraz bardziej zmusza młodych Ukraińców i Ukrainki do opuszczania kraju i poszukiwania lepszych warunków życia poza jego granicami. Najczęściej przyjeżdżają do nas szukając pracy lub otwierając własne działalności. Do realizacji powziętych celów biznesowych czy planów życiowych niezbędni są profesjonalni tłumacze. Powierz tłumaczenie specjalistom z biura tłumaczeń Lingbart. Twoje zlecenie trafi na żyzny grunt, zaś plonem będzie Twój sukces i nasza satysfakcja.

FAQ – biuro tłumaczeń Lingbart

K
L
Jak dostarczyć dokumenty do tłumaczenia?

Tak naprawdę zależy to tylko i wyłącznie od Ciebie. Najpopularniejszą formą dosterczenia nam tekstu do tłumaczenia jest przesłanie go w dowolnym formacie na nasz adres e-mail , ale możesz przesłać go nam również faksem, drogą pocztową, kurierem albo, jak ma to często miejsce w przypadku dokumetów wymagajacych uwierzytelnienia przez tłumacza przysięgłego, przekazać osobiście w naszym biurze.

K
L
Czym jest strona rozliczeniowa?

Strona rozliczeniowa to nic innego jak objętość tekstu na jednej „stronie” liczona na podstawie wszystkich widocznych znaków drukarskich (liter, cyfr, znaków interpunkcyjnych, … etc.) oraz uzasadnionych budową zdania odstępów miedzy nimi. U nas wynosi ona 1800 znaków ze spacjami w przypadku tłumaczenia zwykłego. Jeżeli potrzebne jest Tobie tłumaczenie uwierzytelnione przez tłumacza przysięgłego, wówczas zgodnie z wytycznymi ustawodawcy strona rozliczeniowa składa się ze 1125 znaków ze spacjami. Podstawą rozliczenia jest dla nas gotowe tłumaczenie tekstu docelowego, którego całkowita ilość zastosowanych znaków ze spacjami dzielona jest przez 1800 lub 1125, a otrzymana ilość stron zaokrąglana jest to połowy w górę. Ponieważ nasi klienci z regułu otrzymują gotowe tłumaczenie w pliku Word, możesz z łatwością sprawdzić dokładną ilość zastosowanych przez nas znaków w przekładzie. W tym celu w programie Microsoft Word musisz wejść w zakładkę „narzędzia” a następnie w „statystyką wyrazów” i po prostu podaną tam liczbę podzielić przez 1800 lub 1125, w zależności od rodzaju tłumaczenia.

K
L
Ile czasu wymaga przetłumaczenie zleconego tekstu?


Zależy to od kilku podstawowych czynników, takich jak objetość tekstu, stopień trudności (tłumaczenia specjalistyczne, popularno – naukowe) oraz tryb w jakim miałby on zostać wykonany (zwykły, przyśpieszony, ekspresowy). Maja one również wpływ na ostateczną cenę gotowego tłumaczenia.
K
L
W jaki sposób ustalamy objętość tekstu?


Do tego celu stosujemy standardowo narzędzie „Statystyka wyrazów” w programie Microsoft Word. Podaną tam całkowitą ilość zastosowanych w gotowym tłumaczeniu znaków ze spacjami dzielimy przez 1800 lub w przypadku tłumaczenia uwierzytelnionego przez 1125 i otrzymujemy w ten sposób ilość stron, którą następnie zaokrąglamy do połowy w górę.
K
L
Z jakimi tłumaczami współpracujemy?


Z zasady dbamy o to, aby każdy wspópracujacy z nami tłumacz posiadał conajmniej 5-letnie doświadczenie w zawodzie i aby wykonywanie tłumaczeń należało do jego głownych zajęć. Ponad to staramy się, aby tłumaczenia specjalistyczne, takie jak tłumaczenia techniczne, prawnicze lub medyczne były wykonywane przez tłumaczy, posiadających wiedzę w danej dziedzinie. Dodatkowo każdy taki przekład jest weryfikowany przez wspópracyjących z nami konsultantów merytorycznych i native speakerów. Chcesz wiedzieć wiecej, wejdź do naszej „Strefy tłumacza”.
K
L
Czy biuro gwarantuje zachowanie poufności danych?

Oczywiście, że tak, jest to jeden z naszych priorytetów. Świadomi dużej wartości nierzadko kluczowych informacji handlowych, zawartych w dokumentach, które przekazujesz nam do przetłumaczenia, dokładamy wszelkich starań, aby zachować ich poufny charakter. W związku z tym dostęp do wszystkich przekazanych nam materiałów ograniczamy bez wyjątków tylko do osób bezpośrednio zaangażowanych w wykonanie Twojego zlecenia oraz do kierownictwa biura, a każda osoba włączona do projektu obowiązkowo podpisuje klauzulę poufności, którą obligujemy się w każdej chwili Tobie udostępnić.